Римська лазня (Терми) – це один із найдавніших типів лазень, що сягає корінням своєї історії в культуру Стародавнього Риму. Характерні особливості римської лазні – висока відносна вологість (100%) та помірна температура та повітря (45-65°С). Така комбінація температури та вологості повітря в Римській парній забезпечує відвідувачу комплексне очищення та оздоровлення організму, зняття стресу, поповнення енергії тіла та відновлення втраченого тонусу.
Як зрозуміло з самої назви - римські лазні беруть свій початок у Стародавньому Римі. Перші лазні Римського типу були побудовані 25- 19 рр. до н.е., біля термальних джерел, у зв'язку з чим і отримали свою назву &lquo;Терми» парні, масажні кімнати, басейни) та додаткових приміщень (гімнастичні та обідні зали, кімнати відпочинку і навіть бібліотеки) Це були справжні мега-комплекси, навіть за сучасними мірками.
Звичайно, все це залишилося в історії, і сучасні Римські лазні взяли від давніх Терм лише основні їхні принципи, адже ми живемо у світі високих швидкостей та мегатехнологій в умовах обмеженого простору. І немає необхідності споруджувати такі мега-проєкти для того, щоб випробувати насолоди від присутності у справжній Римській лазні, хоча, як і раніше, для цього необхідно знайти справжніх професіоналів своєї справи. Саме, тих розібрався у всіх тонкощах зведення Римської лазні, і готовий запропонувати СПРАВЖНЯ ЯКІСТЬ своєї роботи.
Стародавні традиції в сучасних технологіях
Для сучасної людини, яка уявляє собі лазню як саме те місце, де вона є. може провести свій час дозвілля та відпочинку в колі сім'ї та друзів, і при цьому отримати справжню естетичну насолоду - Римська лазня буде для нього найбільш відповідним рішенням.
Сучасна Римська лазня — це, перш за все, особливий мікроклімат - це парна з найвищою відносною вологістю повітря, що прагне до 100%. Тіло відвідувача обволікає м'якою, густою парою, прогріваючи її при комфортній температурі 45-65°C, благотворно впливаючи на шкіру, розслаблюючи всі м'язи обличчя та тіла.
Сучасна Римська лазня - це "симбіоз" стародавніх традицій Римського народу та новітніх досягнень науки та техніки в галузі теплофізики та технологій сучасного будівництва. По суті, зберігаючи всі принципи стародавньої Римської лазні, сучасні терми значно компактніші, при цьому більш ефективні, для створення мікроклімату парної та приміщень застосовуються сучасне обладнання підігріву (контури водяної та електричної системи опалення, центральне опалення), електричні парогенератори (системи автоматичного керування парогенератором). та аромагенератори. У всьому іншому сучасні Терми не зраджують кращих традицій класичної Римської лазні.
Система приміщень Римських терм:
Звичайно, немає необхідності споруджувати весь комплекс системи приміщень, можна обійтися основними приміщеннями, тим більше, якщо Римська лазня прилаштовується до вже існуючого оздоровчого комплексу, що має деякі з перерахованих приміщень.
"Серце" сучасної Римської лазні це система парогенерації, саме вона створює та підтримує необхідний мікроклімат у приміщенні парної кімнати. Система підігріву (контури водяної або електричної систем опалення) тільки створює тепло для обігріву. підлоги, стін, полиць та спинок сидінь для комфортного перебування відвідувачів в основних та допоміжних приміщеннях Римської лазні. А ось система генерації пари підтримує задані параметри температури та вологості основного приміщення - парної.
Парогенератор - це складна інженерна система, що складається безпосередньо з самого пристрою генерації пари, пульта автоматичного керування, датчиків температури та вологості, інженерних комунікацій. Електронна автоматика дозволяє в автоматичному режимі регулювати інтенсивність подачі пари в приміщення парної кімнати Терми, задавати температуру в опалювальних приміщеннях, встановлювати встановлені режими парогенератора.
Пар (туман), що створюється парогенератором, подається в римську лазню за допомогою інженерних комунікацій через спеціальні форсунки, що рівномірно розташовані по периметру лазні, що забезпечує рівну температуру у всьому приміщенні парної. Вологість повітря прагне 100%.
Температура повітря для Римської парної зазвичай задається в діапазоні 45-66 ˚С, але на свій розсуд Ви завжди маєте можливість змінити ці параметри і створити будь-який комфортний для Вас мікроклімат. Хмара пари, що утворюється в римській лазні, може бути настільки густою, що відвідувачі парної можуть важко розрізняти один одного. У пристрій парогенератора можна додавати екстракти лікарських трав та ароматів для створення ефекту ароматерапії.
"Акватерм" Римська лазня - Європейська якість
Пульт управління системами вентиляції , парогененратора, освітлення, nbsp; таймера встановлюється у зручне для парильників місці, на відміну від технологічного обладнання, яке монтується у додатковому тех-приміщенні.